АЛМАЗНА СИРОВИНА

Алмазний кристал в породі

Алмаз — безбарвний прозорий мінерал класу самородних неметалів, належить до дорогоцінних каменів і є найтвердішою з відомих у природі речовин, в той же час він дуже крихкий. Вагу алмазів вимірюють каратами.

Більша частина алмазів зустрічається в природі у вигляді окремих добре сформованих кристалів або їх уламків. Переважають октаедри, ромбододекаедри, тетраедри та куби, а також їх комбінації. Це кристали з рівними плоскими гранями або пластинчато-східчастими гранями, зустрічаються кривогранні та округлі кристали. Розрізняють пласкі, довгасті та складні кристали простої і комбінованої форм.

Кристали алмазу можуть бути прозорі, напівпрозорі або непрозорі, в залежності від насиченості мікроскопічними включеннями графіту, інших мінералів і газово-рідких вакуолей. Більшість природних алмазів безбарвні, але бувають камені найрізноманітніших кольорів та відтінків від яскраво жовтого до чорного.

Використовують алмазні кристали не тільки в ювелірній справі, а завдяки надзвичайній їхній твердості природні алмази широко застосовують у виготовленні найрізноманітнішого промислового інструменту для шліфування, сверління і різання, буріння твердих гірських порід, обробки твердих металів та їхніх сплавів тощо.

У промисловості використовуються переважно алмази, непридатні для ювелірного огранювання: непрозорі, з численними включеннями, дрібнозернисті зростки, алмазна крихта і тому подібне. Єдиної класифікації технічних алмазів не існує, оскільки кожна галузь промисловості пред’являє свої вимоги до їх сортування.

Широке застосування в промисловості знаходять і алмазні порошки. Їх отримують шляхом подрібнення низькосортних природних алмазів, а також виготовляють на спеціальних підприємствах по виробництву синтетичних алмазів. Алмазні порошки використовуються в дискових алмазних пилах, дрібноалмазних бурових коронках, спеціальних напильниках і в якості абразиву.

Алмази можуть бути як природними, так і синтетичними. В останні роки алмаз почали одержувати штучно при дуже високих тисках і високій температурі.Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Синтетика-640x640.jpg

На нашому підприємстві для виготовлення алмазного інструменту використовується тільки якісна природна і синтетична алмазна сировина. Всі отримані алмази сортуються по каратності, кожне алмазне зерно перевіряється під лупою на наявність дефектів і, в разі виявлення тріщин, сколів або інших деформацій, такий алмазний кристал відбраковується у відходи. Таким чином, до споживача потрапляє надійний та якісний інструмент із бездоганним алмазним кристалом, з не менш, як трьома робочими вершинами, які, в разі зношення, можна неодноразово підгранити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *